زنگ فناوری از مدیر اجازه خواستم برای بچه ها فیلم پخش کنم،دلیلش هم،صحبت های یواشکی بچه ها درمورد سریال ایرانی ممنوعه بود.خواستم فیلمی رو باهم ببینیم که درمقابل سریال نه چندان مناسب ممنوعه کمی تلنگر باشه.وقتی بچه ها از سریال ایرانی ممنوعه میگفتن میدونستم چه سریالی رو میبینن و نگران بودم و نتونستم بی تفاوت باشم.

آخرین قسمت فیلم رو که پخش کردم،همشونو به مشارکت و نظر دادن دعوت کردم!عجیب بود!بچه های ضعیف کلاس به نکته هایی اشاره داشتن که سرمو می دادم پایینو لبخند میزدم.شاید نوع دیگه ای از عشق رو تو یه فیلم دیگه دیدن سر کلاس و کمی تحلیل کردیم و من ناخواسته و بدون اشاره مستقیم از ممنوعه انتقاد کردم،انتقادی که دقیقا عده ای پذیراش بودن که درمورد ممنوعه با اشتیاق حرف میزدن وبه بقیه هم برخلاف نظر قبلیشون رو انتقال میدادن،اما متوجه نشدن که دارن با تایید حرفای من،چیکار میکنن با خودشون،نیاز به زمان داشتن تا به فیلم ممنوعه ربط بدن و متوجه منظور من بشن.اصلا از عقایدم نگفتم اصلا عشقو با دین قاطی نکردم و فقط منطقی حرف زدم و آخرش تمام نتایج ما خدایی شد بدون هیچ شعاری.

گذشت ورسیدیم آخرین روز مدرسه قبل از تعطیلات عید.صحبت لاک شد و وضو گرفتن و من خیلی ملایم،نظرمو گفتم.

یهو یکیشون آروم گفت:

خانم شما بیرونم حجاب میگیرین؟

یکی دیگشون گفت:

خانم بهتون میخوره از اونایی باشین که تو اینستا پیج داره و دائما از خودش عکسای قشنگ میذاره،میشه آدرسشو بدین بهمون؟

یکی دیگشون گفت:

خانم شما نمازم می خونید؟

- لبخند زدم و کمی براشون حرف زدم،با تمام وجودم،ازلحظه های خاص زندگیم گفتم و گفتم بچه ها یه جمله میگم:عاشق خدا بشین.

از ته کلاس:خانم چه جوری؟یعنی چیکار کنیم؟

- یعنی هر کاری می کنید رضایت خدارو در نظر بگیرید،فکر کنید ببینید خدا دوست داره اون کارو انجام بدید یا نه.

اومد جلو و دفترچشو نشونم داد:خانم ببینید چی نوشتم برای خدا.

یکی دیگشون:من همش چادر سرمِ.

لبخنذ زدم و گفتم: چادر قشنگه ولی اگه کنارش حیا باشه،یادت بمونه.چشم خانم.

یکی دیگشون ادامه داد:خانم وقتی شما حرف می زنید آدم دوست داره گریه کنه.

صدای گروهی بچه ها:آره خانم راست میگه.

و من نمیدونستم چرا!چرا حس بچه ها با حرفای من این بود ولی میدونستم که فهمیدن قشنگ پوشیدن به روز بودن قشنگ حرف زدن و خیلی چیزای دیگه لازمش، حجاب نداشتن نیست.

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

دیاموند_بازرگانی diamond bazargani مسافرت دبستان غیر دولتی دکتر حسابی شهرکرد دستگاه تصفیه آب دکتر مجتبی بخشی پور موسسه زبان امید